Exkluzivní set Cava Bisila

3 hodnocení

Exkluzivní set tři lahví španělského sektu Cava Bisila. Vhodné také jako dárek.

Set obsahuje tři láhve:

  • 1x Cava Bisila Edición Especial Brut Nature,
  • 1x Cava Bisila Brut Nature,
  • 1x Cava Bisila Rosé.
899 Kč
Dostupnost: Skladem
Možnosti doručení
Kód: 5269
Exkluzivní set Cava Bisila
3 hodnocení
Doprava Zdarma od 1990 Kč.
Doprava Zdarma
Jedinečná chuť
Jedinečná chuť
Poradíme s výběrem
Poradíme s výběrem
To nejlepší ze Španělska
To nejlepší ze Španělska

Detailní popis produktu

Cava je španělské šumivé víno, které je často srovnáváno s francouzským šampaňským. Je vyráběna pomocí tradiční metody, která zahrnuje druhotnou fermentaci vína v lahvi. Vyrobeno podle tradiční metody (známé též jako Méthode Champenoise nebo Méthode traditionalelle), díky které má jemné bublinky, podobně jako šampaňské. Cava vyžaduje proces dvojité fermentace. První fermentace, známá také jako alkoholová fermentace, se provádí většinou ve velkých nerezových tancích s řízenou teplotou. Druhá fermentace probíhá uvnitř stejné láhve, která se poté dostane ke spotřebiteli.

Hlavní odrůdy používané při výrobě cavy jsou bílé hrozny: Macabeo, Charelo a Parellada. Každá z odrůd poskytuje cavě vlastnosti, které se vzájemně doplňují. Používají se i další odrůdy jako Chardonnay nebo Pinot Noir a v menší míře Subirat parent (Malvasía). Pro rosé se používají odrůdy Garnacha, Monastrell a Bonicaire.

Vzhledem ke svým vlastnostem cava nevyžaduje doslazování. Doslazovací roztok je obvykle tvořen vínem a cukry, kterým je doplněno malé množství tekutiny ztracené během procesu degoržování. Množství cukru určí typ výsledné cavy. Stejně jako šampaňské se i cava vyrábí různě sladká. Cava vyžaduje minimální dobu zrání v láhvi 9 měsíců. Podle doby zrání může být cava:

Cava pochází z  mírnějšího klimatu, než je tomu u jiných šumivých vín a produkuje sušší vína bohatá na nuance, a proto se skvěle kombinují s téměř všemi druhy kuchyní na světě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové sety
Hmotnost: 4.5 kg