2 hodnocení

CV05 - Cabernet Sauvignon

Murviedro CV05 je červené víno z vinařství Murviedro. Vzniklo z odrůdy Cabernet Sauvignon a vyznačuje se tmavě červenou barvou s purpurovými tóny, ovocnou chutí připomínající lesní ovoce a koření, nádechem sladkosti, dobrou kyselinkou a svěžestí. Víno pochází z oblasti Valencie ve Španělsku.

Výborně se hodí k různým pokrmům, jeho svěžest a dobře vyvážená kyselinka ideálně doplní červené maso, zvěřinu, uzeniny a sýry. Dobře spolupracuje s různými chutěmi.

Celkově platí, že Murviedro CV05 je vynikající volbou, pokud hledáte víno, které skvěle doplní různé masité pokrmy nebo tapas. Podávejte vychlazené na teplotu 16 - 18 ºC. 

 • Výrobce / značka: Murviedro
 • Země: Španělsko
 • Oblast: Valencia Denominacion de origen proteiga
 • Obsah alkoholu: 14,5 %
 • Druh vína: červené víno
 • Odrůda vína: Cabernet Sauvignon
 • Barva vína: červená
 • Alergeny: obsahuje siřičitany
Skladem
Kód: 5420
499 Kč
Kategorie: Víno
Hmotnost: 1.5 kg
Doprava Zdarma od 1990 Kč.
Doprava Zdarma
Jedinečná chuť
Jedinečná chuť
Poradíme s výběrem
Poradíme s výběrem
To nejlepší ze Španělska
To nejlepší ze Španělska

Murviedro CV05 je vynikající volbou, pokud hledáte víno, které skvěle doplní různé masité pokrmy nebo tapas.

Zpracování

Pozemek, kde se pěstují hrozny pro výrobu CV05 se nachází ve Finca el Serrano, chráněné označení původu Valencie, které se nachází na východním pobřeží Španělska. Fermentace probíhá při 25 ºC pomocí kvasinek za mírného míchání. V nerezových kádích probíhá následně jablečno-mléčná fermentace.

Odrůda

Cabernet Sauvignon je jednou z nejuznávanějších a nejrozšířenějších odrůd hroznů na světě a hraje klíčovou roli v produkci červených vín. Tato odrůda je považována za aristokrata mezi hroznovými odrůdami a je ceněna pro svou výraznou chuť, schopnost stárnutí a výjimečnou flexibilitu v různých vinohradnických oblastech.

Cukr

Červené víno z odrůd Cabernet Sauvignon obvykle nepotřebuje doslazování cukrem. Tato odrůda je známá přirozenou koncentrací ovoce a cukrů v hroznech, což ji činí samostatnou v oblasti vína. Naopak, je spíše obvyklé, že vína Cabernet Sauvignon mají dobře vyvážený obsah cukru a kyselin, což přispívá k jejich charakteristické chuti a komplexitě.

Zrání

CV05 dozrává 4 měsíce od jablečno-mléčné fermentace před samotným lahvováním.

Párování

Výborně se hodí k různým pokrmům, jeho svěžest a dobře vyvážená kyselinka ideálně doplní červené maso, zvěřinu, uzeniny a sýry. Dobře spolupracuje s různými chutěmi.

 

 

              
Zpět do obchodu