CV05 - Cabernet Sauvignon

3 hodnocení

Murviedro CV05 je červené víno z vinařství Murviedro. Vzniklo z odrůdy Cabernet Sauvignon a vyznačuje se tmavě červenou barvou s purpurovými tóny, ovocnou chutí připomínající lesní ovoce a koření, nádechem sladkosti, dobrou kyselinkou a svěžestí. Víno pochází z oblasti Valencie ve Španělsku.

Výborně se hodí k různým pokrmům, jeho svěžest a dobře vyvážená kyselinka ideálně doplní červené maso, zvěřinu, uzeniny a sýry. Dobře spolupracuje s různými chutěmi. Celkově platí, že Murviedro CV05 je vynikající volbou, pokud hledáte víno, které skvěle doplní různé masité pokrmy nebo tapas. Podávejte vychlazené na teplotu 16 - 18 ºC.

499 Kč
Dostupnost: Skladem
Možnosti doručení
Kód: 5420
CV05 - Cabernet Sauvignon
3 hodnocení
Doprava Zdarma od 1990 Kč.
Doprava Zdarma
Jedinečná chuť
Jedinečná chuť
Poradíme s výběrem
Poradíme s výběrem
To nejlepší ze Španělska
To nejlepší ze Španělska

Detailní popis produktu

Murviedro CV05 je vynikající volbou, pokud hledáte víno, které skvěle doplní různé masité pokrmy nebo tapasPozemek, kde se pěstují hrozny pro výrobu CV05 se nachází ve Finca el Serrano, chráněné označení původu Valencie, které se nachází na východním pobřeží Španělska. Fermentace probíhá při 25 ºC pomocí kvasinek za mírného míchání. V nerezových kádích probíhá následně jablečno-mléčná fermentace.

Cabernet Sauvignon je jednou z nejuznávanějších a nejrozšířenějších odrůd hroznů na světě a hraje klíčovou roli v produkci červených vín. Tato odrůda je považována za aristokrata mezi hroznovými odrůdami a je ceněna pro svou výraznou chuť, schopnost stárnutí a výjimečnou flexibilitu v různých vinohradnických oblastech. Červené víno z odrůd Cabernet Sauvignon obvykle nepotřebuje doslazování cukrem. Tato odrůda je známá přirozenou koncentrací ovoce a cukrů v hroznech, což ji činí samostatnou v oblasti vína. Naopak, je spíše obvyklé, že vína Cabernet Sauvignon mají dobře vyvážený obsah cukru a kyselin, což přispívá k jejich charakteristické chuti a komplexitě. CV05 dozrává 4 měsíce od jablečno-mléčné fermentace před samotným lahvováním.

Výborně se hodí k různým pokrmům, jeho svěžest a dobře vyvážená kyselinka ideálně doplní červené maso, zvěřinu, uzeniny a sýry. Dobře spolupracuje s různými chutěmi.


              

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Hmotnost: 1.5 kg
Výrobce / značka: Murviedro
Země: Španělsko
Oblast: Valencia
Obsah alkoholu: 14,5 %
Barva vína: Červená
Druh vína: Suché víno
Odrůda vína: Cabernet Sauvignon
Alergeny: Obsahuje siřičitany